Ściany

Harmonijna tapeta towarzysząca: przykłady zdjęć

Wybierając tapetę, nie zapomnij o wysokości sufitów w pomieszczeniu. Wybierając tapetę, nie zapomnij o wysokości sufitów w pomieszczeniu.Połączona dekoracja ścienna to popularne rozwiązanie projektowe, które jest możliwe w każdym wnętrzu. Nie musisz być profesjonalnym projektantem, aby osiągnąć oryginalność, wystarczy mieć wyczucie proporcji i nauczyć się kilku zasad. Oryginalne połączenie koloru i tekstury sprawia, że ​​tapeta towarzysząca staje się korzystną opcją projektowania dla każdego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu.

Towarzysze tapet we wnętrzu: istota metody

Kiedy mówimy o łączeniu, mamy na myśli połączenie tapet różniących się kolorem, stylem i fakturą w obrębie jednego pomieszczenia lub jednej powierzchni (ściany), to właśnie wyraża istotę tapety towarzyszącej. Najlepiej, jeśli taka powłoka należy do tej samej marki, jest produkowana przez tego samego producenta i ma taką samą grubość..

Przy całej różnorodności tych produktów wybór tapety towarzyszącej nie jest tak trudny. W wyspecjalizowanych sklepach umieszcza się je blisko siebie, aby ułatwić wybór..

Wybierając tapety o różnych fakturach, koniecznie znajdź te, które mają coś wspólnego, na przykład kolor, wzór lub wzór Wybierając tapety o różnych fakturach, koniecznie znajdź te, które mają coś wspólnego, na przykład kolor, wzór lub wzór

Bułki mogą się różnić:

 • Ulga;
 • Wzór;
 • Tekstura;
 • Kolor.

Nie trzeba bać się eksperymentów, za pomocą kombinacji można przesuwać granice przestrzeni, podkreślać zalety i maskować niedociągnięcia.

Sposoby łączenia tapety

Pionowy. W takim przypadku stosuje się tapetę rolowaną o identycznej grubości, podobnej fakturze, różniącej się kolorem lub odcieniem..

Zasada naprzemiennych pasków może być inna, jak sugeruje wyobraźnia lub pomysł na projekt.:

 • Monochromatyczny lub gradientowy, gdy w projekcie biorą udział odcienie tego samego koloru;
 • Kontrastowe, w tym przypadku stosuje się różne kombinacje kolorystyczne.

Jeśli preferowany jest jeden kolor, pion z przejściem gradientowym lub kombinacją tonów stworzy grę kolorów i cieni lub podkreśli wybrany styl projektowania – grunge, shabby chic, pop-art. W tym przypadku ściany są nie tylko tłem dla mebli, ale samodzielnym obiektem projektowym..

Wybierając tapetę towarzyszącą na ściany, możliwe jest kontrastowe połączenie Wybierając tapetę towarzyszącą na ściany, możliwe jest kontrastowe połączenie W małym pokoju musisz starannie łączyć kontrastujące tapety. W małym pokoju musisz starannie połączyć kontrastujące tapety.

Jeśli pomysł na projekt zakłada zgodność ze stylem country lub retro, stosuje się naprzemiennie paski o różnym rodzaju wzoru lub koloru..

Metodą pionową na zdjęciu fototapetę towarzyszącą łączy się w inny sposób. Może to być wersja tradycyjna lub alternatywa – fala, kroki, zygzak. Oczywiście, aby w ten sposób przykleić tapetę, potrzebne jest doświadczenie i profesjonalizm..

Jednym z materiałów, które tworzą przytulność w sypialni, a także w innych pomieszczeniach domu, są tapety: w kwiaty, jednokolorowe, z prostymi liniami, abstrakcją itp. Jednym z materiałów, które tworzą przytulność w sypialni, a także w innych pomieszczeniach domu, są tapety: z kwiatami, w jednolitych kolorach, z prostymi liniami, abstrakcją itp.

Poziomy. Ten rodzaj wykończenia jest bardzo powszechny w nowoczesnym designie, jest stylistycznie akceptowalnym połączeniem klasyki w każdej aranżacji wnętrz..

Taki układ pozwala na łączenie różnych materiałów.:

 •  Tapety-tapety;
 •  Panele korkowe (drewniane) – tapeta;
 •  Tapeta – tynk;
 •  Tapeta – murowana;
 •  Tapeta – powierzchnia malowana.

Łączone są nie tylko materiały wykończeniowe, ale także rodzaje tapet towarzyszących. Można łączyć tapety papierowe i winylowe, naturalne i tekstylne, płynne i metalizowane.

Tekstylna tapeta towarzysząca we wnętrzu przeznaczona jest do sypialni osób o wyrafinowanym guście Odpowiednio dobrane wzory i kolorystyka tapet mogą przynieść estetyczną przyjemność. Odpowiednio dobrane wzory i kolorystyka tapet mogą przynieść estetyczną przyjemność.

Szczególną uwagę przywiązuje się do projektowania połączeń. W tym celu odpowiednie są listwy, listwy, fryzy i cokoły sufitowe (na zdjęciu).

Główną zasadą jest uwzględnienie grubości łączonych powłok i zgodność z wybranym stylem.

Wybrano metodę łączenia: jak prawidłowo przykleić tapetę

Głównym problemem, który pojawia się przy projektowaniu poziomym, jest wysokość podziału. Określa się ją na podstawie wysokości pomieszczenia, w którym odbywa się naprawa, ale najczęściej granica biegnie metr od podłogi, jeśli sufity pomieszczenia są wysokie (od 3,5 m wzwyż), to optymalna odległość wyniesie 1,5 – 2 m².

Dekoracja ścian zawsze zaczyna się od góry, pozostawiając naddatek. Dolna część jest sklejona z tym samym naddatkiem – zapobiega to rozbieżnościom połączeń podczas ściskania tapety. Spoiny wykonujemy po ostatecznym wyschnięciu powłoki.

Towarzysze tapet do przedpokoju to kompromis między monochromatyczną znajomą tapetą Towarzysze tapet do przedpokoju to kompromis między monochromatyczną znajomą tapetą

Towarzysze do tapet można łączyć jeszcze jedną metodą – wkładką do tapet. W takim przypadku powierzchnia jest całkowicie uformowana. Podstawowa dekoracja ścian może być różna: tapetowanie, malowanie lub tynkowanie. Taka podstawa służy jako tło dla wkładki prostokątnej, owalnej lub wielokątnej. Jako stelaż stosuje się listwy, listwy drewniane lub bagietkę. Takie rozwiązanie wnętrza, jak widać na zdjęciu, jest charakterystyczne dla klasyki i neobaroku.

Metoda łączenia pionowego zakłada takie same zasady jak przy zwykłym wklejaniu ścian, jedynym wymaganiem jest, aby grubość tapety była identyczna.

Jak połączyć towarzyszy tapet we wnętrzu

Nieważne, czy remont był wykonywany samodzielnie, czy też jego pomysł został podsunięty przez projektanta, prawie każde wnętrze wiąże się z zastosowaniem kilku rodzajów dekoracji ścian. Ta metoda nie tylko wizualnie powiększa przestrzeń, skutecznie maskuje drobne wady, ale może również działać jako separator, dzieląc przestrzeń..

Połączenie jest odpowiednie w każdym pomieszczeniu, w tym w przedpokoju i kuchni, aw przedszkolu takie przyjęcie jest po prostu konieczne..

Łącząc tapety z różnych kolorów, warto pamiętać, aby nie były one ze sobą sprzeczne. Łącząc tapety z różnych kolorów, warto pamiętać, aby nie były one ze sobą sprzeczne. Łączenie tapet z różnymi wzorami to jedna z technik projektowania strefowania przestrzeni mieszkania Łączenie tapet z różnymi wzorami to jedna z technik projektowania strefowania przestrzeni mieszkania

Podstawowe zasady:

 1. Kup wymaganą ilość materiału od razu i w jednym miejscu, co zmniejsza ryzyko niedopasowania koloru i rozmiaru;
 2. Harmonię we wnętrzu uzyskuje się poprzez dopasowanie koloru ścian i akcentów kolorystycznych we wnętrzu (podłoga, meble, tekstylia);
 3. Tapeta towarzysząca dobierana jest z uwzględnieniem powierzchni pokoju;
 4. Pastelowe kolory w małych pomieszczeniach i jasna duża ozdoba w dużym pokoju.

A co najważniejsze, tapety towarzyszące powinny łączyć jakaś wspólna cecha: schemat kolorów, pasujący wzór, pasujący wzór i ta sama faktura. A jeśli rozwiązanie wnętrza opiera się na kontraście i widać to na zdjęciu, to zawsze jest jeden jasny odcień i jeden neutralny.

Dekoracja ścienna powinna odpowiadać ogólnemu przeznaczeniu pomieszczenia, tylko wtedy ożywia atmosferę czyniąc wnętrze nie tylko stylowym, ale i niezwykłym.

Jak wygląda pokój dzienny

Jest to zwykle największe pomieszczenie w domu lub mieszkaniu, a w jego projekcie dopuszczalne są wszelkie, najbardziej nietypowe kombinacje przedstawione w doborze zdjęć..

Tapeta towarzysząca do hali jest najłatwiejsza do wyboru, ponieważ nie ma ścisłych zaleceń w tej sprawie..

Za pomocą tej fototapety towarzyszącej możesz w korzystnym świetle przedstawić wady, a także podkreślić zalety wnętrza pokoju. Za pomocą tej fototapety towarzyszącej możesz w korzystnym świetle przedstawić wady, a także podkreślić zalety wnętrza pokoju.

Wszystko, co musisz wziąć pod uwagę, to kolor:

 1. czerwony – najlepszy kolor do skupienia uwagi na każdym detalu, pomieszczenie w tonacji czerwieni wywołuje podwójne uczucie, może być nutą pasji natury lub jej agresywności;
 2. Odcienie żółtego i pomarańczowy są zawsze optymistyczne i pozytywne, będą odpowiednie tam, gdzie zbierają się duże firmy, tworząc przytulną, aktywną atmosferę;
 3. Korzystanie z różu kolory (na zdjęciu) nadadzą atmosferze sali pewną zabawę i entuzjazm;
 4. biały i czarny kolor jest uniwersalny, taka paleta podkreśla wszystkie detale wnętrza i jest szczególnie lubiana przez celowe natury;

Fiolet jest uważany za najbardziej egzotyczny kolor i może powodować pewien dyskomfort, ale z drugiej strony tylko ten kolor, co wyraźnie widać na zdjęciu, może nadać otoczeniu odrobinę indywidualności..

Dekoracja sypialni

Korzyści płynące z łączenia tapety do sypialni są niezaprzeczalne. Jest to przede wszystkim oryginalne i wnosi do wnętrza pewien urok i świeżość, skupiając się na ścianach..

Bardzo ważne jest zestawienie kolorów we wnętrzu sypialni. Bardzo ważne jest zestawienie kolorów we wnętrzu sypialni. Kreatywność i imponujące rezultaty są gotowe Kreatywność i imponujące rezultaty są gotowe

Takie „wyróżnienie” (przykłady można zobaczyć na zdjęciu) sprawia, że ​​pokój wygląda bardziej stylowo. Dodatkowo pozwala na strefowanie przestrzeni dzieląc pomieszczenie. Ponieważ sypialnia to miejsce dla dwojga, połączenie tapety oznacza połączenie dwóch zasad. Psychologowie radzą polegać na opinii obojga małżonków przy wyborze tapety do sypialni..

Kuchnia i jej projekt

Tapeta towarzysząca do kuchni to nie tylko stylowe, nowoczesne rozwiązanie. Ten wybór jest niezwykle praktyczny. Pozwala to na strefowanie pokoju, oddzielając obszar roboczy od jadalni. Użyj gry kolorów – ciepłych tonów do jadalni i ciemniejszych (możliwy do prania) na backsplash. Ściany kuchni można ozdobić nie tylko w pionie lub poziomie, ale także za pomocą wstawek do tapet lub techniki „patchwork”, ta technika sprawi, że pomieszczenie będzie wygodniejsze.

Dzięki tak oryginalnemu rozwiązaniu projektowemu, jakim jest połączenie tapety, Twoja kuchnia będzie błyszczeć nowymi kolorami i stanie się nie do poznania. Dzięki tak oryginalnemu rozwiązaniu projektowemu, jakim jest połączenie tapety, Twoja kuchnia będzie błyszczeć nowymi kolorami i stanie się nie do poznania.

Ten sposób przekształcania przestrzeni zapewnia różnorodne możliwości projektowania i pozwala osiągnąć imponujące rezultaty. Wybór należy do Ciebie. 

Jak najlepiej połączyć tapetę towarzyszącą (wideo)

Towarzysze tapet we wnętrzu (zdjęcie)