Ściany

Dekorowanie przedpokoju kamieniem i tapetą: zdjęcia i pomysły

Kamienna tapeta to doskonały analog drogiego naturalnego materiału Kamienna tapeta jest doskonałym analogiem drogiego naturalnego materiału. Każda osoba przynajmniej raz w życiu planowała dokonać naprawy: oczywiście wymaga to czasu i dużo pieniędzy. A jednak, jeśli istnieje prawdziwe pragnienie zmian, to takie wydatki nie są tak ważne: najważniejszy jest przyszły wynik, piękny dom i entuzjastyczne recenzje gości na temat Twojej kreatywności..

Jeśli jesteś jedną z takich osób, to tapeta „pod kamieniem” jest dla Ciebie zdecydowanie odpowiednia: zamiast banalnego wzoru lub rysunku możesz przykleić tapetę, która może zaskoczyć swoją naturalnością i naturalnością.

Co więcej, jeśli są naprawdę wysokiej jakości, to w pierwszej chwili gościom może się wydawać, że pokój jest naprawdę wykończony prawdziwymi kamieniami lub cegłami: dlatego jest to doskonałe rozwiązanie do każdego domu. A w którym pomieszczeniu ta tapeta będzie wyglądać najlepiej? Oczywiście w miejscu, w którym po raz pierwszy spotykasz swoich gości – na korytarzu.

Zalety kamiennej tapety: przedpokój

Jednym z najpopularniejszych obecnie materiałów wykończeniowych jest kamień: jest trwały, nadaje się do niemal każdego wnętrza, a przy pomocy kamienia można podkreślić swój wysoki status i kondycję. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup prawdziwego kamienia nawet do dekoracji chociaż jednego pokoju. Zdarzają się również sytuacje, w których po prostu ze względu na charakterystykę pomieszczenia nie można go przyciąć takim materiałem. Co zrobić w takiej sytuacji? Na ratunek takim ludziom przychodzi tapeta przypominająca kamień..

Imitacja ceglanego muru wygląda jednocześnie stylowo i schludnie Imitacja ceglanego muru wygląda jednocześnie stylowo i schludnie

Nie różnią się strukturalnie od zwykłych tapet: jedyne, co je odróżnia od „szarej masy” to wzór imitujący mur. W drogich tapetach, aby wyglądały realistycznie, różne lakiery i inne materiały nakłada się w kilku warstwach: oczywiście takie tapety są droższe, ale wyglądają znacznie bardziej stylowo i naturalnie niż tapety o konwencjonalnym wzorze.

Choć naturalny kamień we wnętrzu jest oznaką dobrej koniunktury, to jego imitacja, tapeta, ma szereg zalet w porównaniu z oryginalnym wykończeniem..

Zalety wykończenia kamienia:

  • Kamień to raczej zimny materiał: dla wielu osób może to być wadą; dodatkowo trzeba przyzwyczaić się do tego materiału: dla wielu osób tapeta jest bardziej znana jako dekoracja ścian.
  • Jeśli komuś spodobał się nawet kamień naturalny w czyimś wnętrzu, to nie ma gwarancji, że zakupiony przez niego materiał spełni jego oczekiwania. Gdy dekoracja jest już wykonana, raczej trudno jest zwrócić wszystko: dlatego będziesz musiał pogodzić się z nowym wnętrzem i zaoszczędzić pieniądze na kolejny remont. W przypadku tapet sytuacja jest inna: znacznie łatwiej jest je zdemontować i wymienić na nowe..
  • Naturalny materiał zawsze był „wartościowy” – w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wykończenie tym materiałem jest dość drogie. Aby być obiektywnym, tapeta jest znacznie tańsza: jednocześnie, jeśli jest wykonana z naprawdę wysokiej jakości, na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić tapetę od naturalnego materiału..
  • Ponadto, aby ozdobić pokój kamieniem, trzeba dużo wysiłku: z tapetą pod tym względem jest łatwiej – sklejone i zapomniane.

Kamienna tapeta (wideo)

Kamienne tapety w przedpokoju: doskonały wybór dla miłośników naturalnych materiałów

Zdarzają się sytuacje, kiedy masz już w głowie pomysł na kamień o określonym kształcie: oczywiście raczej trudno jest znaleźć kamień naturalny, który spełni Twoje oczekiwania. Dzięki tapecie wykonanej z kamienia możesz uzyskać prawie każdy kształt lub kolor, który może nawet nie istnieć. Jest to również istotna zaleta imitacji..

Ten prosty materiał wykończeniowy może stanowić podstawę projektu Twojego przedpokoju. Ten prosty materiał wykończeniowy może stanowić podstawę projektu Twojego przedpokoju.

Najlepszą jakością jest tapeta z włókna szklanego, która jest bardzo trwała, łatwa w utrzymaniu czystości i wykorzystuje naturalne materiały. Wśród niedociągnięć można wyróżnić fakt, że są ciężkie i mogą z czasem odpaść; a także fakt, że muszą być pomalowane: jednocześnie malowanie wymaga dużej ilości farby i materiału.

Inna opcja projektowa: tapeta z cegłami na korytarz

Tapeta przypominająca cegłę była popularna w naszym kraju w ubiegłym stuleciu: niestety w tym czasie tapeta była kiepskiej jakości, nie było dużego wyboru. Dziś te problemy zostały rozwiązane: teraz można znaleźć wiele tapet o różnych odcieniach i jakości. Tapeta z cegłami doskonale nadaje się do przedpokoju: sprawiają, że wnętrze każdego przedpokoju jest bardziej eleganckie i interesujące.

Ciekawe będą połączenia tapety kamiennej z tapetą w pastelowych kolorach. Ciekawe będą połączenia tapety kamiennej z tapetą w pastelowych kolorach.

Oprócz przedpokoju ten rodzaj tapety nadaje się do każdego innego pomieszczenia..

Obecnie istnieje ogromna liczba kolekcji tematycznych poświęconych tapetom z cegieł: każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Dekorowanie przedpokoju ozdobnym kamieniem i tapetą

Jeśli masz środki i chęć posiadania kawałka natury w swoim mieszkaniu, to ozdobne wykończenia z kamienia są dla Ciebie odpowiednie. Istnieją dwa rodzaje sztucznych kamieni: gips i sztuczny beton. Dużo łatwiej jest pracować z kamieniem gipsowym, z łatwością można z niego wyciąć potrzebny kształt. Z kamieniem ze sztucznego betonu będzie znacznie cięższy, ale jest prawie dwukrotnie tańszy: a dla niektórych głównym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego materiału jest cena.

W zależności od upodobań do kamienia dekoracyjnego możesz wybrać gips lub sztuczny beton. W zależności od upodobań do kamienia dekoracyjnego możesz wybrać gips lub sztuczny beton.

To wykończenie ma też swoje wady: praktycznie te same wady co w kamieniu naturalnym:

  • Dekorowanie kamieniem ozdobnym nie może być nazwane tanim: jest również bardzo drogie..
  • Sztuczny kamień jest bardzo zimny: wielu ludzi go nie lubi.
  • Niektóre sztuczne kamienie nie lubią wysokich temperatur: ważne jest, aby wybrać kamień w oparciu o jego przyszłe przeznaczenie, pomieszczenie i inne czynniki.

DIY kamienna tapeta na korytarzu (wideo)

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, masz dwie możliwości udekorowania swojego przedpokoju: możesz ozdobić go drogim kamieniem dekoracyjnym lub jego alternatywą – wysokiej jakości tapetą. Jeśli masz wystarczającą ilość środków, nie powinieneś od razu kupować najdroższego materiału, ignorując zwykłe tapety: w końcu mają one również swoje zalety, które zostały wcześniej wyrażone. Najpierw należy przeanalizować wszystkie dostępne informacje, rynek, asortyment, a dopiero potem coś kupić. Twój wybór zawsze będzie słuszny: w końcu najważniejsze jest to, aby zakupiony produkt podobał się przede wszystkim Tobie.

Ciesz się zakupami!

Kamienna tapeta w korytarzu (zdjęcie)