Akcesoria

Szyny kuchenne: stylowe i ergonomiczne akcesoria

Relingi dachowe pomogą umieścić przybory kuchenne w jednym miejscu, oszczędzając wolne miejsce Relingi dachowe pomogą umieścić przybory kuchenne w jednym miejscu, oszczędzając wolną przestrzeń Nie wszyscy wiedzą, czym jest balustrada. Z angielskiego słowo to jest tłumaczone jako „poprzeczka”, co w pełni ujawnia jego istotę. Jest to długa i cienka tuba z wszelkiego rodzaju haczykami, uchwytami i półkami na naczynia i żywność. Relingi dachowe są niezbędne dla tych, którzy chcą zaoszczędzić miejsce w kuchni, wygodnie umieszczając wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu..

Zalety systemu balustrad kuchennych

Początkowo system szynowy był stosowany w kuchniach restauracyjnych, ponieważ jego zalety są szczególnie ważne podczas profesjonalnego gotowania. Później cudowny wynalazek stał się częścią kuchni zwykłych gospodyń domowych, które również doceniły jego walory. Do tej pory przeszedł kilka pozytywnych zmian..

Lista jego zalet została uzupełniona i wygląda tak:

 • Możliwość instalacji w dowolnym miejscu w kuchni, niezależnie od jej wymiarów, a także rozmieszczenia mebli;
 • Mnóstwo akcesoriów;
 • Łatwy w instalacji i obsłudze;
 • Trwałość, ponieważ wodoodporny system stalowy wytrzymuje wszelkie naprężenia.
 • Szeroka gama wszelkiego rodzaju kolorów i kształtów;
 • Mobilność;
 • Niedrogi koszt;
 • W razie potrzeby zastosowanie kilku rodzajów relingów dachowych jednocześnie (poziomych, pionowych i nachylonych).

Oprócz zalet praktycznych okucia te posiadają również walory estetyczne. Potrafi odmienić kuchnię, stworzyć w niej idealny porządek, a także uzupełnić projekt, dodając odrobinę elegancji. Zwłaszcza jeśli został kupiony w sklepie Leroy Merlin, gdzie świetnie smakują.

Zalety relingów dachowych są oczywiste Zalety relingów dachowych są oczywiste

Wybór szyn na haczyki do kuchni

„Poprzeczka” jest wykonana ze stali, a następnie pokryta specjalnymi materiałami. W zależności od tego dzieli się na typy: klasyczny mosiądz, antyczny brąz, luksusowe srebro/złoty, egzotyczna skóra. Czasami stosuje się szkło odporne na uderzenia z wbudowanym oświetleniem, co jest bardzo wykwintne, kreatywne i wygodne.

Główne kryteria:

 1. Do kuchni z wyspą lepiej kupić szynę mocowaną do sufitu.
 2. W fakturze balustrada może być matowa lub błyszcząca, szczególną popularność zyskuje chrom matowy.
 3. Możliwy dowolny kolor. Jednak w nowoczesnych stylach coraz częściej stosuje się czarne dodatki. Dlatego w palecie kolorów dobiera się światło, aby „przerwać” mrok.
 4. Balustrada idealnie pasuje do niemal każdego stylu: klasycznego, futurystycznego, retro, country, vintage, prowansalskiego.

Wiele jednak zależy od projektu, w jakim powstaje kuchnia. Na przykład w jasnej, nowoczesnej kuchni najlepszym rozwiązaniem byłyby błyszczące okucia ze stali nierdzewnej..

Półki i inne akcesoria do szyn kuchennych

Akcesoria do poprzeczek są dostępne w niezwykle szerokiej gamie. Balustrada jest stworzona w taki sposób, że zawsze możesz ją uzupełnić własnymi pomysłami i różnymi akcesoriami, oprócz tych, które są dołączone do zestawu..

System oparty jest na następujących akcesoriach:

 • Haki;
 • Specjalne uchwyty;
 • Płaskie konstrukcje z komórkami na przyprawy, sól, cukier;
 • Posiadacze różnych typów;
 • Małe półki wiszące;
 • Siatki i okulary siatkowe;
 • Ząbkowany uchwyt na ręczniki papierowe;
 • Pochyła półka na książki kucharskie.

Te akcesoria nie są pełną listą, ponieważ jest ich sporo. Ponadto zawsze możesz coś stworzyć i dodać samodzielnie..

Szyny można uzupełnić różnymi akcesoriami, takimi jak półki i uchwyty Szyny można uzupełnić różnymi akcesoriami, takimi jak półki i uchwyty

Prawidłowo naprawiamy balustradę w kuchni: mistrzowska klasa instalacji

Montaż relingów dachowych nie jest trudny. Zajmie to nie więcej niż pół godziny. Kupując akcesoria w sklepie „Leroy Merlin” lub podobnym, otrzymasz szczegółowe instrukcje w zestawie.

Zazwyczaj szynę montuje się na suficie, fartuchu przy blacie lub pionowej ścianie kuchennej. Jej wysokość powinna wynosić około czterdziestu pięciu centymetrów od blatu lub około sześciu centymetrów od górnej szafki.

Instalacja systemu narożnego różni się od instalacji innych systemów. Mocuje się go do specjalnych łączników lub profilu mocującego, w którym przewidziano dla niego miejsce.

Mocowanie okuć poziomych i pionowych odbywa się w pięciu etapach:

 1. W powierzchni, w której będzie znajdować się „poprzeczka”, wiercone są otwory. Średnica otworu musi być równa średnicy kołka.
 2. Plastikowy kołek jest zainstalowany w powierzchni.
 3. Przez tuleję wkręca się wkręt samogwintujący.
 4. Pasek jest dołączony. Jego długość musi odpowiadać wielkości miejsca, w którym będzie się znajdować.
 5. Rura jest przecięta, jej puste przestrzenie są zamknięte tulejami.

Kupując akcesoria w znanych sklepach, na przykład „Leroy Merlin”, otrzymasz pomoce do instalacji.

Montaż relingów dachowych nie zajmie dużo czasu Montaż relingów dachowych nie zajmie dużo czasu

Polityka cenowa

Istnieje wiele sklepów oferujących wyposażenie kuchni. Należy rozumieć, że jest to bardziej kaprys niż środek niezbędny. Dlatego projekt nie może kosztować ani grosza, pomimo całej prostoty..

W zaufanych sklepach należy wybrać balustradę, aby nie natknąć się na produkt niskiej jakości. W bezmiarze Rosji jest to „Leroy Merlin”.

Cena jednego pręta waha się od 70 (producenci chińscy) do 1000 rubli (producenci włoscy i czescy). Haki kosztują 10-50 rubli za sztukę, półki od 100 rubli za sztukę, ociekacz do naczyń – około 300 rubli i tak dalej. Jest niedrogi w porównaniu do innych przyborów kuchennych. Możesz stworzyć praktyczny system za 3000 rubli.

Średnia cena systemu kolejowego to około 3 tysięcy rubli Średnia cena systemu kolejowego to około 3 tysięcy rubli

Gdy tylko poręcz zyskała popularność, zaczęło się wydawać, że bez niej nowoczesna kuchnia nie jest wystarczająco funkcjonalna i piękna. Jednak bez względu na to, ile chcesz zebrać do niego wiele akcesoriów, wskazane jest, aby nie przeciążać tego pokoju mnóstwem detali. Ważne jest również, aby wiedzieć, że w minimalistycznym i orientalnym stylu te akcesoria będą wyglądać nieodpowiednio, ponieważ wykluczają obecność drobiazgów.

Relingi dachowe do kuchni (wideo)

Przykłady relingów dachowych do kuchni (zdjęcie)